Seyahat Rehberi, Vize

Yunan Adaları’na direkt uçak seferleri

Türkiye kıyılarına yakın olan Ege Adaları’na tekne ile ulaşımın çok kolay ve az maliyetli olduğundan daha önceki bir paylaşımda bahsetmiştim. Ancak bunun dışında, bildiğiniz gibi komşuya kara yolu ve hava yolu ile de ulaşmak mümkün… İstanbul ve Ankara’dan Atina ve Selanik’e her gün defalarca hem Türk hem de Yunan havayolu şirketleri uçuş yapıyorlar ki bununla ilgili bir paylaşım da yapmıştım 🙂

Bu uçuşlara ek olarak, yaz aylarında popüler Yunan Adalarına da uçak seferleri düzenleniyor-du… Yunan adalarına yıllar önce sefer koyan ilk şirket Bora Jet olmuştu. Sonrasında da onu Atlas Global izlemişti. Ancak Bora Jet’in 2017 yılında operasyonlarını durdurması kararı, Türkiye’den Yunan adalarına yapılan seferleri de vurmuş oldu. Bora Jet’in İstanbul kalkışlı Mykonos ve Rodos direkt uçuşları kaldırıldı ve dolayısıyla bu yıl Türkiye’den yalnızca Atlas Global’in Mykonos seferleri uygulanır durumda… Bunun dışındaki tüm adalar için maalesef Atina üzerinden aktarma yapmak durumundasınız.

2019 yılı için Atlas Global’in programı aşağı yukarı böyle… Seferler Haziran ayı itibariyle başlıyor. Genel olarak uçuş saatleri de sabah Mykonos’a gidiş ve akşam İstanbul’a dönüş şeklinde… Ama saatler yaz boyunca fiks değil. Bu yüzden tarihlerinize göre internet sitelerinden kontrol etmeniz gerekecek. Bu arada Atlas Global, uçuşlarını İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştiriyor.

ATLAS GLOBAL Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
İstanbulMykonos  x      x x    x
Mykonos İstanbul  x      x  x    x

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.